Розграбування надр на понад 100 млн грн – на Буковині судитимуть колишнього директора нацпарку та членів створеного ним злочинного угруповання
05.07.2022
Чернівецька обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно 6 учасників організованої злочинної групи, яку очолив колишній директор одного з національних парків Чернівецької області. Угруповання обвинувачується у привласненні корисних копалин загальнодержавного значення, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та незаконному заволодінні землями водного фонду в особливо великих розмірах.
Слідством встановлено, що колишній директор національного парку налагодив злочинну схему одержання прибутку від нелегального надрокористування та реалізації лісодеревини. До злочинної діяльності залучив своїх родичів та наближених осіб – посадовців приватних компаній, які перебували під його контролем. Група діяла за попередньо узгодженим планом. Керівник національного парку, зловживаючи службовим становищем, надав підконтрольному йому товариству з обмеженою відповідальністю в оренду спецтехніку, щоб у подальшому використати її для незаконного видобування корисних копалин. Під виглядом руслорегулюючих робіт члени злочинного угруповання незаконно видобули 151 тис м куб піщано-гравійної суміші з річок Черемош та Норинка у Вижницькому районі. Цими діями державі спричинено понад 100 млн грн збитків.
Також керівник нацпарку розробив схему отримання незаконного прибутку від реалізації лісодеревини. До цього теж залучив підконтрольні йому підприємства. Реалізовував їм лісопродукцію за заниженою ціною, далі підприємства перепродували її дорожче. Одержаний надприбуток у сумі 1,2 млн грн учасники ОЗГ привласнили.
Правоохоронцями встановлено, що, керуючи нацпарком, посадовець допустив незаконні порубки дерев зі збитками державним інтересам на понад 4,5 млн грн. Також він заволодів понад 400 тис грн бюджетних коштів, виділених на будівництво об’єкта природно-заповідного фонду.
Обвинуваченим інкриміновано вчинення кримінальних правопорушень, пееедбачених ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364; ч. 3 ст. 28 ч. 2, ч. 3 ст. 240; ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366; ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358; ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 239-2; ч. 3 ст. 209; ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1 КК України.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу співробітників Управління стратегічних розслідувань у Чернівецькій області ДСР Нацполіції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
1160