Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
10,5 млн грн збитків через неправомірні рубки у Карпатах – судитимуть трьох посадовців лісоохорони

Спеціалізована екологічна прокуратура Закарпатської обласної прокуратури скерувала до суду обвинувальні акти стосовно трьох посадовців лісоохорони за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Йдеться про начальника відділу Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також головного лісничого та провідного інженера одного з лісових дослідних господарств в області.

Розслідуванням встановлено, що провідний інженер лісгоспу неналежно здійснив огляд лісових насаджень і допустив порушення під час відведення лісосік у рубку. Подані службовцем матеріали без ретельної перевірки підписав головний лісничий держпідприємства.

На їх підставі посадовець облуправління ЛМГ надав дозвіл на видачу лісорубного квитка. Внаслідок цього призначили не той вид рубок, який можливий з огляду на наявні там насадження.

Неправомірні дії обвинувачених призвели до проведення протягом першої половини 2022 року незаконних рубок на території лісництва.

Завдані довкіллю збитки склали 10,5 млн грн.

Досудове розслідування здійснювало ТУ ДБР, розташоване у м. Львові, оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР НП України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.