Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
11 учасникам злочинної організації повідомлено про підозру у сутенерстві та торгівлі людьми

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора правоохоронцями припинено діяльність злочинної організації, до складу якої входили 11 осіб, що системно займалися сутенерством та вербуванням молодих жінок з метою сексуальної експлуатації.

В залежності від скоєного їм інкриміновано створення та участь у злочинній організації, сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією, а також торгівлю людьми (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 303, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 149 КК України).

За даними слідства, підозрювані діяли за чітко налагодженою схемою. Вони розміщували в соціальних мережах оголошення про роботу з високим доходом. Жінкам, які відгукувались на такі пропозиції, повідомляли, що йдеться про супровід чоловіків на публічні заходи. Спочатку все відбувалося без ознак примусу, що створювало у потерпілих хибне відчуття безпеки.

Насправді ж підозрювані паралельно використовували закритий Telegram-канал, у якому розміщували оголошення про надання сексуальних послуг — як на території України, так і за кордоном. Саме до надання таких послуг вони без відома залучали дівчат, які відгукувалися на оголошення про супровід.

Після отримання «замовлення» дівчатам надавали інструкції щодо місця та часу зустрічі. Опинившись за обумовленою адресою, потерпілі фактично втрачали можливість змінити ситуацію. У разі спротиву до них застосовували психологічний тиск і шантаж, примушуючи вступати у статеві зв’язки з «клієнтами».

Правоохоронці затримали підозрюваних в порядку ст. 208 КПК України, їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави від 3 то 10 млн грн, трьом з них – домашній арешт.

Досудове розслідування здійснюється слідчими ГСУ у співпраці із Департаментом міграційної поліції Нацполіції України спільно з працівниками управління міграційної поліції ГУ Нацполіції в Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Офіс Генерального прокурора закликає бути обережними під час пошуку можливостей для працевлаштування, особливо за кордоном або у сферах, що не передбачають чітких умов праці. Потерпілими часто стають молоді жінки, які погоджуються на підозрілі пропозиції без юридичного оформлення.

Під час пошуку роботи необхідно уважно перевіряти інформацію про роботодавців та умови праці, не довіряти пропозиціям без чітких домовленостей та без трудового договору. Також обережно необхідно ставитися до закликів «поїхати терміново». Просимо повідомляти правоохоронні органи про будь-які факти примусу до проституції, сексуальної або трудової експлуатації, звертатися по допомогу у разі загрози або підозри на вчинення злочину.

Звернення можна подати до Національної поліції України , органів прокуратури або за номером гарячої лінії з протидії торгівлі людьми – 1547 (для громадян України, які перебувають за кордоном - +38 (044) 284-19-43).