Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Андрій Костін: Кожна людина має почувати себе захищеною у вільній європейській Україні

Генеральний прокурор Андрій Костін взяв участь у тематичному засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків: «Протидія домашньому насильству в період війни та відновлення, з урахуванням потреб різних цільових груп».

За участі Першої Леді України Олени Зеленської та під головуванням віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної обговорили спільні кроки для протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.

«Насильство агресора проти нашої держави – не привід забувати про побутове насильство в суспільстві. У наших родинах, на наших вулицях, у наших домівках. Воно нікуди не поділося. Бо рівень тривожних розладів у суспільстві зростає. Там, де в мирні часи закінчилось би сваркою, може статися бійка та навіть загибель», – наголосила дружина Президента.

«Становище вразливих груп під час війни лише погіршується. А такі проблеми як домашнє насильство загострюються, проте можуть залишатися невидимим», – констатував Андрій Костін.

Ольга Стефанішина зазначила, що постійний стрес, гнів, втрата житла, роботи, розділеність родин впливають на зростання напруженості, недовіри в сім'ях, що можуть переростати в домашнє насильство. Вона закцентувала на важливості проактивної ролі держави в мінімізації ризиків зростання таких випадків.

«Найважливіше для системи кримінальної юстиції та держави в цілому – пам’ятати основну мету нашої роботи – захист людини. Працюємо спільно з партнерами із державного сектору та неурядових організацій над розробкою уніфікованих підходів, які ставлять в центр уваги саме інтереси постраждалої особи», – повідомив Андрій Костін.

Генпрокурор наголосив, що на порядку денному питання створення спеціальних програм з урахуванням особливостей різних цільових груп та контролю за виконанням кривдниками обмежувальних заходів. Окремої уваги вимагає питання поміщення їх до спеціалізованих центрів. Адже наразі за відсутності відповідних установ, кривдники часто продовжують проживати разом із постраждалими.

Особливого захисту потребують діти, які стали свідками домашнього насильства, адже на практиці їх не завжди визнають потерпілими. Проте, очевидно, що вони також отримують психологічну травму, потребують психологічної та соціальної допомоги.

Андрій Костін повідомив, що триває робота над змінами до законодавства, які посилять відповідальність за домашнє насильство, зокрема за його повторне вчинення та вчинення такого насильства проти дітей.

«Твердо вірю, спільними зусиллями ми зможемо подолати існуючі виклики та збудувати систему, яка діятиме в інтересах кожного. Гарантуватиме повагу, допомогу та відновлення справедливості. Кожна людина має почувати себе захищеною у вільній європейській Україні», – констатував Генпрокурор.