Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Андрій Костін взяв участь у засіданні МРГ щодо екологічних наслідків війни

Генпрокурор взяв участь у другому засіданні Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни.

Співголовували на засіданні керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та ексвіце-прем’єр-міністр Швеції Маргот Вальстрем.

осія всіма можливими способами намагається знищити Україну та український народ. Окупаційні війська навмисно завдають шкоди нашому довкіллю. Наслідки цього згубного впливу відчутні далеко за межами наших кордонів і матимуть довгостроковий вплив на десятиліття вперед.

Історично склалося так, що світ розглядав вплив війни на екологію здебільшого як «супутні втрати». Та у випадку з Україною все зовсім інакше. Ми фіксуємо системні злочини проти довкілля: російські військові цілеспрямовано випалюють ліси, руйнують гідроспоруди, атакують ядерні об'єкти", зазначив Андрій Костін.

За словами Генпрокурора, розслідування та переслідування воєнних злочинів проти довкілля є великим викликом. Першочергово, через брак прецедентів на міжнародному рівні та складність процедур збору доказів і зразків.

"Ми підвищуємо нашу інституційну спроможність в розслідуванні цих злочинів на національному рівні та розвиваємо партнерські відносини для належної відповіді викликам сьогодення на рівні міжнародному", додав він.

Андрій Костін повідомив про створення груп юридичних та судових експертів, завдання яких полягатиме у допомозі слідчим і прокурорам давати максимально обʼєктивну оцінку екологічним наслідкам російських злочинів. Буде посилено співпрацю з громадськими організаціями та координацію між державними установами.

Робоча група високого рівня є центральним хабом міжнародної співпраці. Було прийнято рамковий документ, який визначає низку ключових пріоритетів. Серед них: оцінка збитків та забезпечення відповідальності за скоєні злочини, а також комплексний захист довкілля та подальший розвиток держави з урахуванням екологічної складової.

"Притягнення агресора до відповідальності та сталий розвиток держави на засадах свідомої екологічної політики – наш обовʼязок перед майбутніми поколіннями України та усього світу", – наголосив Генпрокурор.

У режимі відеоконференції у засіданні також узяли участь: Президент Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон, комісар ЄС з питань довкілля, океанів і рибальства Віргініюс Сінкевічюс, професор, генеральний директор Європейського кліматичного фонду Лоранс Тубіана, міністр навколишнього середовища та зміни клімату Бразилії у 2010–2016 роках Ізабелла Тейшейра, віце-президент Європейського парламенту Гайді Гаутала, член парламенту Швеції Ребекка ле Муан. З українського боку долучилися: міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, радники керівника Офісу Президента Дарія Зарівна та Олександр Бевз, радник Генерального прокурора Максим Попов.