Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Арештовано майно російських та білоруських підприємств вартістю майже 300 млн грн

За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора судом накладено арешт на вертоліт, частини несучих гвинтів для нього, а також на авіаційний турбореактивний двигун та інше майно загальною вартістю майже 300 млн грн.

На теперішній час вживаються заходи для передачі арештованого майна на потреби Збройних Сил України. 

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора слідчими Головного слідчого управління СБУ за оперативного супроводу Департаменту захисту інтересів суспільства та держави Нацполіції України та сприяння Державної митної служби України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом колабораційної діяльності (ч.4 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, до початку повномасштабної збройної агресії РФ проти України вертоліт та інше майно були завезені на декілька українських підприємств для здійснення ремонту на замовлення Міністерства оборони РБ, білоруських та російських підприємств.

Прокурори встановили, що підприємства, яким належить арештоване майно, проводять комплекс зовнішньополітичних і економічних дій у сфері розробки, виробництва та постачання для потреб збройних сил країни-агресора військової та іншої техніки, сприяючи агресії РФ проти України.

Крім того, Міністерством фінансів США застосовано санкції щодо одного з таких білоруських підприємств, а основними замовниками послуг російських підприємств виступають федеральна служба військ національної гвардії РФ, міністерство внутрішніх справ РФ та управління справами президента РФ.