Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Директору білоруського нафтогазового підприємства повідомлено про підозру у несплаті понад 60 млн грн податків

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру громадянину РБ - директору підприємства-резидента РБ в умисному ухиленні від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, на території України функціонує білоруське підприємство, яке надає послуги у сфері добування нафти та природного газу. Кінцевим його власником є державний комітет по майну РБ.

У своїй діяльності підприємство використовує обладнання республіканського унітарного підприємства «Бєлоруснафта», кінцевим власником якого також є РБ.

Українські правоохоронці досліджували діяльність цього підприємства в частині можливого сприяння рф під час підготовки та проведення агресивної війни проти України.

Встановлено, що з 2017 по 2020 роки підконтрольне підозрюваному товариство перерахувало на рахунки «Бєлоруснафта» понад 400 млн грн за оренду обладнання.

Знаючи про те, що ці кошти повинні обкладатися 15% ставкою податку на прибуток іноземних юридичних осіб, директор підприємства зазначав в офіційних документах завідомо неправдиві відомості щодо сум податків, які утримуються при виплаті прибутків нерезидентам.

В результаті таких дій до державного бюджету України не надійшло понад 60 млн грн у вигляді податків на прибуток іноземних юридичних осіб.

На теперішній час вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Крім того, за клопотанням прокуратури судом арештовано корпоративні права цього підприємства у вигляді статутного капіталу в розмірі майже 1 млрд грн, а також нерухоме та рухоме майно орієнтованою вартістю 3 млрд грн.

Окружною прокуратурою забезпечено передачу майна на загальну суму близько 4 млрд грн в управління АРМА.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими управління поліції ГУ Нацполіції у м. Києві, за матеріалами Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.