Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 10 років увʼязнення засуджено сина гауляйтера Харківщини за колабораціонізм

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

Йому призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у органах державної влади, органах місцевого самоврядування та надання публічних послуг строком на 15 років, з конфіскацією всього майна.

Прокурори довели, що під час окупації смт Шевченкове Куп‘янського району місцевий мешканець побудував з окупантами «трудові відносини». 

У червні 2022 року російські військові запропонували засудженому обійняти посаду «и.о. начальника отдела административно-хозяйственного обеспечения» у так званому «Шевченковском территориальном управлении ВГА Купянского района Харьковской области». Його батько був головою окупаційної адміністрації держави-агресора.

Засуджений організував розміщення на території Шевченківської громади білбордів із проросійською агітацією. Також організовував поїздки службовим автотранспортом для доставки кореспонденції до окупованого на той момент Купянська.

У судовому засіданні чоловік свою вину визнав частково.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювало Управління СБУ в Харківській області. 

Також раніше отримала вирок у виді 9 років позбавлення волі за колабораційну діяльність мати засудженого. Вона очолювала «організаційно-інформаційний відділ» в окупаційній адміністрації в Шевченковому. Його батько нині переховується від українського правосуддя та оголошений у розшук.