Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 12 років ув’язнення засуджено військовослужбовця рф, який знущався та катував мирних мешканців Херсонщини

За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури суд в порядку спеціального судового розгляду визнав військовослужбовця рф винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). 

Йому призначено максимальне покарання за цей злочин – 12 років позбавлення волі. 

Прокурори довели, що з початку окупації Херсонської області військовослужбовець одного з підрозділів збройних сил рф був призначений так званим «комендантом-начальником гарнізону», який дислокувався у смт Лазурне. 

До підпорядкування псевдокомендатури увійшли населені пункти Лазурне, Приморське, Круглоозерка, Залізний Порт і територія Чорноморського біосферного заповідника.

Засуджений особисто, а також надаючи вказівки та накази, брав участь у затриманні і катуванні місцевих мешканців із проукраїнською позицією, незаконно захоплював нерухомість.

Він разом зі своїми спільниками – військовими рф, затримали голову однієї з селищних рад Скадовського району. Його утримували в підвалі пансіонату, де систематично били, погрожували розправою та здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. Від чоловіка вимагали надати інформацію про проукраїнських активістів та місцевих мешканців, а також схиляли до співпраці.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Одеській області.