До 6 та 6 з половиною років ув’язнення засуджено двох тернополян, які підпалили авто військових
08.05.2025
За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури визнано винними двох місцевих жителів у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та іншим військовим формуванням в особливий період й умисному знищенні чужого майна шляхом підпалу (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст.194 КК України).
Їм призначено покарання – 6 та 6 років 6 місяців позбавлення волі.
Прокурори довели у суді, що у вересні 2024 року чоловіки погодилися на пропозицію в меcенджері Telegram підпалити військовий автомобіль. Грошова винагорода за це становила 2500 доларів США.
Вони підшукали у Тернополі транспортний засіб, пофарбований в зелений колір, сфотографували його і відправили знімки «замовнику». Отримавши схвальну відповідь, вилили суміш бензину з маслом на капот і вітрове скло військового фургону, підпалили і скинули фото палаючого автомобіля. Вогонь перекинувся на припарковане поруч авто мешканця багатоповерхівки.
Внаслідок умисних дій власникам автівок заподіяно шкоду на понад 600 тис грн.
Правоохоронці затримали чоловіків, коли один з них спробував перезняти відео підпалу, бо воно не сподобалось «куратору».
На вирок суду засуджені очікували під вартою.
Свою вину у скоєному вони визнали та розкаялися.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.
80