До 7 і 8 років за ґратами засуджено двох агентів спецслужб рф, які готували теракт на залізничній станції у Дніпрі
28.04.2025
За публічного обвинувачення прокурорів Дніпропетровської обласної прокуратури суд визнав винними двох жителів Дніпра за фактами закінченого замаху на вчинення терористичного акту та незаконного виготовлення вибухового пристрою за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 263-1 КК України).
Їм призначено покарання у виді 7 і 8 років позбавлення волі.
Прокурори у суді довели, що 36-річний чоловік та 23-річна жінка за вказівкою ворожих спецслужб виготовили за місцем проживання саморобний вибуховий пристрій. Їхні дії координував куратор, який обіцяв грошову винагороду.
8 січня 2025 року підозрювані заклали вибухівку біля цистерни з пальним на залізничній платформі в одному з районів Дніпра та планували її активувати.
Завдяки оперативній роботі правоохоронців злочин вдалося попередити.
Під час розгляду кримінального провадження у суді підсудні визнали свою вину.
Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ у Дніпропетровській області за оперативного супроводу УСБУ та ГУНП в області.
126