Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
До 7 років за ґратами засуджено жительку Житомирщини, яка передавала ворогу розвідданні про підрозділи ЗСУ та рух гелікоптерів

За публічного обвинувачення прокурорів Житомирської обласної прокуратури місцеву жительку засуджено до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України).

Прокурори у суді довели, що жителька Чуднівської територіальної громади під час спілкування у соцмережі із військовослужбовцем збройних сил РФ погодилася на співпрацю. Вона отримала для конспірації позивний «Побєда» та систематично розвідувала і передавала ворогу відомості, які використовувалися для ведення війни на території України. 

Зокрема, з квітня по червень цього року жінка збирала інформацію про розташування та переміщення підрозділів ЗСУ, чисельність особового складу, розташування блокпостів, їх GPS-координати і навіть рух гелікоптерів над селами.

Задокументовано понад десять фактів передачі інформації російському куратору. Під час обшуку у помешканні засудженої вилучили докази її діяльності.

На суді свою вину обвинувачена визнала та наголошувала, що виконувала усі завдання безкоштовно.

Досудове розслідування здійснювалося Управлінням СБУ в області.