До суду передано справу окупанта, причетного до знущань над цивільними під час захоплення села на Харківщині
05.11.2025
Прокурори Харківської обласної прокуратури затвердили та направили до суду обвинувальний акт стосовно 43-річного військовослужбовця 4-ї роти 4-го батальйону 204-го стрілецького полку мобілізаційного резерву «лнр» 2-го армійського корпусу 8-ї загальновійськової армії південного воєнного округу зс рф за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України – у редакції 2022 року).
За даними слідства, у березні 2022 року, під час тимчасової окупації села Капитолівка Ізюмського району, обвинувачений разом із іншими російськими військовими проводив незаконні обшуки у домівках мешканців.
Погрожуючи вогнепальною зброєю, окупанти змушували людей віддавати автомобілі, електрогенератори, продукти харчування та особисті речі. Будь-який спротив придушували, залякуючи та погрожуючи вбивством.
Потерпілих обирали переважно серед тих, хто відмовлявся отримувати «гуманітарну допомогу» від рф. Вони забирали в людей запаси продуктів і навіть худобу.
Втім, пограбуваннями окупанти не обмежувалися: викравши цивільного, вони утримували його у погребі і катували. Окупанти утримували та знущалися над потерпілим впродовж семи днів, після чого відпустили.
Цей злочин військовий «лнр» вчинив спільно з іншим окупантом, причетним до вбивства українського дитячого письменника Володимира Вакуленка. Стосовно спільника вже триває судовий розгляд.
Загалом від жорстоких дій злочинця постраждали 12 людей.
Обвинувачений перебуває в розшуку, його судитимуть заочно у Шевченківському районному суді м. Харкова.
Досудове розслідування проводили слідчі СУ ГУНП в Харківській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
39