Генпрокурор онлайн взяв участь у діалозі «Справедливість для українських полонених та шлях до свободи»
16.10.2024
Україна ідентифікувала 431 і засудила 91 окупанта за жорстоке поводження з цивільними та військовополоненими. США та Литва вже мають власні успішні провадження, в яких повідомлено про підозру у вчиненні таких злочинів. Однак тисячі українців досі перебувають в російському полоні. Україна потребує допомоги для їх повернення та реабілітації.
Про це Генеральний прокурор Андрій Костін говорив з європейськими політиками і українськими захисниками на полях заходу, організованого Центром європейської політики.
Міжнародне гуманітарне право чітко визначає статус і правила поводження з військовополоненими, затриманими та інтернованими цивільними. Але для росії таких правил не існує. Держава-терорист навіть відмовляє нашим захисникам у статусі військовополонених, натомість влаштовує фальшиві судові процеси з обвинуваченням у тероризмі.
«За нашими даними, понад 90% військовополонених в російському полоні проходять через тортури, сексуальне насильство та інші форми жорстокості. Так само катують, ґвалтують і морять голодом цивільних. Все частішими стають масові страти військовополонених – це не випадковість, а ще один елемент російського терору і методів ведення війни», – зазначив Генпрокурор.
«Маємо докладати ще більше зусиль для покарання як окремих винуватців цих злочинів, так і росії як держави за брутальне і цілеспрямоване порушення фундаментальних принципів права», – наголосив він.
185