Голова конкурсної комісії з обрання керівництва САП: Наша мета – забезпечити відбір доброчесних та професійних кандидатів
07.12.2021
04.03.2021
У четвер, 4 березня 2021 року, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг голови конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі Катерини Коваль щодо перебігу конкурсу.
Під час брифінгу голова комісії поінформувала про етапи конкурсного відбору, його особливості, ключові відмінності від попереднього конкурсу, а також про кількість кандидатів, які були допущені для участі у конкурсі, та склад комісії.
«Ми відкриті і працюємо відповідно до принципів законності, неупередженості, незалежності та прозорості. Наше завдання – обрати доброчесного, професійного управлінця – керівника САП, а також обрати заступника керівника та начальника відділу. Для нас важливо, щоб у кандидатів та суспільства була довіра до членів та складу комісії, до процесу відбору, і відтак, довіра до результату конкурсу. Ми робимо все можливе, щоб заслужити цю довіру, забезпечуючи максимальну об’єктивність комісії та збалансованість при прийнятті рішень», – наголосила голова конкурсної комісії Катерина Коваль.
Вона повідомила, що на сьогодні 128 осіб допущено до участі в конкурсі на адміністративні посади в САП, 41 особа не допущена. Серед основних підстав недопуску – існування обмежень, передбачених Законом, для призначення особи на відповідну посаду чи ненадання всіх необхідних документів. На даний момент оскаржено 13 таких рішень комісії.
Конкурсний відбір для кандидатів на посади керівника та заступника керівника САП складається з 6 послідовних етапів: тестування на знання законодавства та загальні здібності, проходження поліграфу, співбесіда на відповідність критерію доброчесності, практичне завдання та співбесіда на відповідність критерію професійної компетентності. Переможець буде визначений на основі загального рейтингу.
Серед особливостей цього конкурсу – перевірка на поліграфі, в практичне завдання додана перевірка управлінських компетенцій, а саме практичне завдання та співбесіда з перевірки професійного рівня будуть оцінюватись балами згідно заздалегідь визначених в методології критеріїв та формул.
Найближчим часом комісія планує розглянути скарги кандидатів, не недопущених до участі у конкурсі, та оприлюднити кінцевий список кандидатів. Також буде розроблено і опубліковано календарний план етапів конкурсу та організовано тестування кандидатів.
Нагадаємо, комісія з відбору голови САП розпочала роботу у вересні 2020 року, зокрема, комісією вирішувалися питання визначення механізмів роботи, критеріїв оцінки та приймалися всі необхідні процедурні рішення. Склад комісії – 11 членів: 8 українських та 3 міжнародні експерти у сфері права, які делеговані Верховною Радою України та Радою прокурорів України. Комісія збиралася 14 разів та прийняла 57 рішень, необхідних для проведення конкурсу.
646