На Буковині судитимуть двох танкістів «ДНР»

Чернівецька обласна прокуратура передала до суду обвинувальні акти стосовно двох командирів танків за фактом участі у діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Слідством встановлено, що у 2014 році двоє громадян України – жителі Донецької області, приєдналися до «ДНР». Майже 8 років чинили збройний супротив силам АТО/ООС та продовжують вести бойові дії проти військовослужбовців Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Командирка 2 танку 2 танкового взводу 3 танкової роти танкового батальйону «ДНР» брала участь у боях проти військовослужбовців ЗСУ поблизу Донецького аеропорту, у населених пунктах Ясинівка, Пантелеймонівка, Красний Партизан, Піски та Авдіївка Донецької області. За свою терористичну діяльність одержала псевдовійськову нагороду «За Дебальцево».

Також встановлено, що з 2014 року житель Донецька проходить службу у складі бойових підрозділів 11 окремого мотострілецького полку «ДНР». Був залучений у боях за Савур-могилу, Авдіївку та Донецький міжнародний аеропорт. З 2018 року – командир 6 танку 2 танкової роти танкового батальйону 11 окремого мотострілецького полку «ДНР».

Особи перебувають на тимчасово окупованій території, продовжують «службу», тісно співпрацюючи з військовослужбовцями РФ.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Чернівецькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.