Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
На Черкащині затримано начальника виправної колонії, який допоміг в організації злочинної «сходки» на території установи

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито факт організації та проведення «сходки» в одній із виправних колоній Черкаської області.

Начальнику колонії повідомлено про підозру у сприянні проведення злочинного зібрання, «кримінальному авторитету» та шістьом його спільникам – в організації й участі у злочинному зібранні (ч. 1 ст. 255-2 КК України).

За даними слідства, раніше судимий житель Умані, який має авторитет і статус «смотрящого» у злочинному середовищі, у лютому 2024 року організував «сходку» на території установи. Її проведено за сприяння та надання всебічної допомоги начальником виправної колонії.

Злочинне зібрання організовано «кримінальним авторитетом» з волі для вирішення конфліктних ситуацій, розподілу та наповнення «общаку» грошима, отриманими за збут наркотичних речовин та від азартних ігор, а також розподілу сфер злочинного впливу, нав’язування злодійських правил і традицій.

Учасники «сходки» – особи з волі та в’язні віком від 33 до 56 років. Кожен з них мав високий статус у «злочинному світі». Більшість є уродженцями Черкащини, а один родом з Києва.

На час цієї «сходки» троє відбували покарання за раніше вчинені злочини, решта – обвинувачувалися у злочинах. Йшлося про незаконне зберігання зброї, грабежі, угони транспортних засобів тощо. Організатору злочинного зібрання інкриміновано, зокрема, готування умисного вбивства та поширення злочинного впливу.

Усіх вісьмох фігурантів затримано у порядку ст. 208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління ДБР, оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань у Черкаській області ДСР НПУ, ТУ ДБР, розташоване у м. Києві та управління спеціального призначення ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.