Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
На Сумщині ліквідовано схему ухилення від мобілізації

За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури жителю м. Білопілля Сумського району повідомлено про підозру в організації схеми незаконного переправлення ухилянтів через державний кордон України, підбурюванні до надання неправомірної вигоди та незаконному обігу вогнепальної зброї і бойових припасів (ч. 3 ст. 332, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України).

За даними слідства, підозрюваний, діючи у змові зі службовими особами низки установ, влаштовував військовослужбовців або військовозобов’язаних в медичні заклади Дніпропетровської області.

Після нібито лікування пацієнти отримували виписки із завідомо неправдивими відомостями щодо наявності у них серйозних захворювань. У подальшому це було підставою для визнання осіб непридатними до військової служби, відтак ухилянти отримували можливість виїжджати за межі України.

Такі послуги підозрюваний оцінював у 9000 доларів США. Частину залишав собі, а решту розподіляв між своїми спільниками.

Окрім організації оборудок для ухилянтів підозрюваний ще займався незаконною реалізацією зброї та боєприпасів. У рамках кримінального провадження задокументовано факт продажу підозрюваним за 1200 доларів США автомата Калашникова з 1 магазином до нього та 30 набоями.

Правоохоронці провели 24 обшуки, під час яких виявили та вилучили предмети, схожі на зброю та боєприпаси, наркотичні речовини, документацію, близько 100000 грн, 2200 євро та 22400 доларів США.

На даний вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Встановлюються інші учасники схеми.

Досудове розслідування здійснюються слідчими ГУНП в Сумській області у взаємодії зі співробітниками УСР у Сумській області, військовослужбовцями головного оперативно-розшукового відділу 5 прикордонного загону та спецпідрозділу ДОЗОР Держприкордонслужби України за силової підтримки батальйону поліції оперативного призначення ГУНП в Сумській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.