Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Нам потрібні ваші історії… Офіс Генерального прокурора ініціював комунікаційну кампанію для свідків і потерпілих від російської агресії

За ініціативи Офісу Генерального прокурора стартувала кампанія «Твоя історія – твій внесок у перемогу!». Її мета - мотивувати громадян України, які стали свідками чи потерпілими від воєнних злочинів рф і наразі перебувають за кордоном – свідчити про це. 

Партнери ініціативи - Міністерство закордонних справ України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, органи прокуратури країн Спільної слідчої групи (JIT): Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини. Кампанія проводиться за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice».

Генпрокурор закликав українських громадян, які змушені були тимчасово виїхати за кордон, надавати свідчення воєнних злочинів, щоб спільними зусиллями покарати агресора. 

«Ми всі єдині в прагненні притягнути росію до відповідальності за вчинені міжнародні злочини та змусити агресора заплатити. Якщо ви стали свідками воєнних злочинів, вчинених російськими військовими, повідомте про це органам правопорядку країни, де ви зараз перебуваєте», - закликав Андрій Костін. 

Він підкреслив, що воєнні злочини не мають строку давності. А свідчення - особливо цінні сьогодні, коли весь світ працює над створенням спеціального міжнародного трибуналу для російських злочинців.

Інформація та необхідні контакти у країнах-партнерах - на сайті war.gp.gov.ua

Міжнародні партнери спільно з українськими правоохоронцями забезпечать конфіденційність інформації та безпеку свідків і потерпілих. 

Генпрокурор наголосив, що кожне свідчення може лягти в основу обвинувального вироку для агресора: «Розкажіть свою історію. Зробіть свій внесок у нашу спільну перемогу!».