Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Незаконний вилов водних біоресурсів з акваторії Чорного моря зі збитками у понад 3 млн грн – повідомлено про підозру директору підприємства

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства за фактами незаконного зайняття рибним промислом та зловживання повноваженнями (ч. 1 ст. 249, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

За даними слідства, товариство на підставі дозволу на спеціальне використання водних ресурсів упродовж декількох років займалося промисловим виловом рапани та чорноморського калкана з акваторії Чорного моря в Одеській області.

У липні 2020 року Чорноморський рибоохоронний патруль анулював підприємству спецдозвіл.

У подальшому підозрюваний налагодив протиправний вилов водних біоресурсів. Він надав вказівку підлеглим працівникам продовжувати промислову діяльність у рибогосподарському водному об’єкті без законних підстав. Рибу та морепродукти продавав і отримував прибуток.

За пів року незаконної діяльності виловлено рапан – 132,3 тонни, чорноморських калканів – 3,8 тонн.

Внаслідок злочину проти довкілля державі заподіяно 3,3 млн грн шкоди.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу, а також накладення арешту на його майно та товариства з метою забезпечення подальшого відшкодування завданих збитків.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління ДБР, оперативний супровід – Департамент захисту національної державності СБУ та Управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НПУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.