Оборудки зі «студентськими» відстрочками від мобілізації – викрито організаторів трьох схем
22.11.2024
За процесуального керівництва Харківської та Полтавської обласних і Ужгородської окружної прокуратур ліквідовано чергові схеми ухилення від мобілізації.
Харків
Троє місцевих жителів підшукували військовозобов’язаних, які не мали вищої освіти та бажали уникнути мобілізації. Їм пропонували формально вступити до одного з харківських коледжів, щоб отримати таким чином відстрочку від призову.
Організатор схеми через «особисті зв’язки» забезпечував вступ клієнта до навчального закладу без іспитів, на пільговій основі – з використанням підробних документів. Одна з учасниць оборудки відповідала за зв’язок з клієнтами та організовувала формальне отримання ними статусу ВПО. Це було необхідно для того, щоб майбутні «студенти» могли отримати відстрочку від мобілізації у «потрібному» РТЦК та СП.
«Допомога» зі вступом до навчального закладу вартувала до 6000 доларів США.
Ужгород
Доцент кафедри одного з факультетів Ужгородського національного університету за хабар погодилася налагодити схему уникнення чоловіками призову шляхом зарахування їх на навчання до вищого навчального закладу.
Жінка мала вирішувати безперешкодне закриття сесій та отримання документів, що стали б підставою для отримання відстрочки від мобілізації завдяки її зв’язкам. Грошова винагорода становила 4000 доларів США.
Полтава
Професор місцевого приватного вищого навчального закладу отримав 2000 доларів США від громадянина, якого викликали до районного ТЦК та СП. За ці кошти професор пообіцяв надати чоловіку довідку про зарахування до аспірантури державного вишу, в якому нібито мав зв’язки, та надання відстрочки від призову на військову службу. Пізніше він передав чоловіку документи, які підтверджували навчання в аспірантурі.
Всім учасникам схем повідомлено про підозру. В залежності від вчинених злочинів їм інкриміновано перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, одержання неправомірної вигоди, зловживання впливом (ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Досудове розслідування здійснюють органи Національної поліції за оперативного супроводу регіональних управлінь СБУ.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
221