Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Переписали підручник з історії на користь росії – помічнику президента рф та ректору московського інституту повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора помічнику президента рф та ректору московського державного інституту міжнародних відносин повідомлено про підозру у виготовленні та поширенні матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, та виправдовуванні збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, у 2023 році підозрювані виступили співавторами підручника з історії росії під назвою «История. История России. 1945 год – начало ХХІ века. 11 класс. Базовый уровень». Підручник поширено та використано для навчання українських учнів 11 класів на тимчасово окупованих територіях України - в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській областях та АР Крим.

Авторами підручника висвітлено процес окупації української території через ідентифікацію окупованих росією українських територій як «освобожденных» та від’єднання внаслідок цієї окупації від України окремих її територій і приєднання їх до росії у виключно позитивному світлі. Це трактується як «восстановление исторической справедливости», «возвращение в единую страну». Акцентовано на мовній, культурній та ідеологічній несумісності і нерівності жителів різних регіонів України, зокрема йдеться про привілейоване становище вихідців із Західної України та штучність сучасної української мови.

У підручнику використовуються мовні засоби, які спрямовані на формування в учнів упевненості в тому, що саме Україна винна в розпочатих проти неї військових діях з боку рф, та культивують ідеї щодо доцільності і правильності ведення росією війни проти України.

Таким чином підозрювані сприяють вищому військово-політичному керівництву рф у знищенні української ідентичності у дітей та підлітків шкільного віку на тимчасово окупованих територіях України.

Досудове розслідування здійснюється ГСУ СБУ.