Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Польща готує нову місію експертів для допомоги українським правоохоронцям у фіксації воєнних злочинів

Перебуваючи у Варшаві, Генеральний прокурор Андрій Костін зустрівся з Генеральним прокурором - Міністром юстиції Польщі Збігнєвом Зьобро. Обговорили практичну допомогу для України та подальшу співпрацю двох відомств.

«Для нас надзвичайно цінна підтримка Польщі, яка разом з Литвою стала співзасновницею Спільної слідчої групи (JIT) для забезпечення скоординованого розслідування злочину агресії та інших воєнних злочинів на території України, вчинених у ході збройної агресії РФ. Ми разом працюємо на шляху відновлення справедливості», - сказав Андрій Костін.

Він також подякував за роботу місії експертів з Польщі, які упродовж десяти діб разом з українськими колегами ефективно працювала над розслідуванням воєнних злочинів у Бородянці, Києві та Миколаєві. Польські фахівці допомогли зафіксувати пошкодження у містах за допомогою 3D-сканерів.

Обговорили повторне прибуття в Україну експертної місії для підсилення та допомоги прокурорам та слідчим. Воно має відбутися вже найближчим часом.
 
Пан Збігнєв Зьобро наголосив, що польська сторона уважно стежить за всім, що відбувається в Україні. Він також запевнив у готовності Польщі до втілення усіх ініціатив та підтримки Україну як на національному рівні всередині країни, так і на міжнародній арені.

За його словами, розкриття злочинів та притягнення винних до відповідальності матиме і превентивний характер - позбавить бажання інших чинити міжнародні злочини.

Сторони також обговорили необхідність створення Спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності вищого керівництва РФ за злочин агресії.