Пожежа у реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні – судитимуть ексголовного лікаря та завгоспа медзакладу

Прокурори Запорізької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно колишнього головного лікаря та завгоспа комунального некомерційного підприємства «Обласна інфекційна клінічна лікарня» за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 270, ч. 2 ст. 272 КК України).

За даними слідства, у лютому 2021 року в одній з палат-боксів відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні, де проходять лікування хворі на гостру респіраторну хворобу COVID-19, через накопичення кисню з об’ємною концентрацією виникло загоряння. У результаті пожежі загинули троє пацієнтів та лікарка-анестезіолог, ще два пацієнти отримали опіки та отруєння продуктами горіння. 

Досудовим слідством встановлено, що до таких наслідків призвели грубі порушення та недотримання вимог законодавства щодо пожежної безпеки. Також колишнім головним лікарем медустанови та службовою особою лікарні, відповідальною за техногенний та протипожежний стан, допущені порушення під час виконання робіт із підвищеною небезпекою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Головного управління Нацполіції в Запорізькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.