Представники Офісу Генпрокурора взяли участь у провідній конференції з діджиталізації e-Governance Conference
09.06.2023
У Таллінні відбулась 9-та міжнародна конференція e-Governance з діджиталізації державних сервісів і управління, організована Урядом Естонії та e-Governance Academy. Захід, який є одним із найбільших у світі в галузі цифровізації, цьогоріч зібрав 580 учасників з понад 90 країн під гаслом «Цифрові інновації як каталізатор соціальних змін».
На запрошення організаторів та за підтримки Європейського Союзу участь у конференції взяли радник Генерального прокурора Максим Попов і начальниця відділу інформаційного забезпечення учасників кримінального провадження управління організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Офісу Генпрокурора Марія Корчак. Також до складу української делегації увійшли представники Мінцифри, МВС, Міністерства юстиції, Міністерства оборони, Держприкордонслужби, Державної митної служби, ДП «Дія» та проєкту ЄС EU4DigitalUA.
«Це дійсно потужний захід, якого чекають усі фахівці, залучені до цифрової трансформації державного сектору. Приємно, що Україна була так гідно представлена: до учасників звернувся віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, делегати з України ділилися досвідом, ми відчували справжню зацікавленість. Організатори зазначили, що досвід України надихає всіх», – розповів Максим Попов.
Протягом двох днів на конференції обговорювали питання цифрової трансформації та управління даними в державному секторі, кібербезпеки і захисту даних громадян, цифрової грамотності населення, використання штучного інтелекту тощо.
«Діджиталізація – критерій конкурентності та спроможності сучасної держави. Та чим складнішими стають інформаційні системи, тим більше знань і навичок вони вимагають. Маємо постійно навчатись, використовуючи людський потенціал як важіль позитивних змін. В Офісі Генерального прокурора ми вже почали цифровізацію і проводимо постійне навчання для більш ефективного, оперативного і неупередженого правосуддя», – пояснив радник Генпрокурора.
Довідково:
Цифровізація процесів у правоохоронній системі є одним із основних пунктів Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку, схваленого у травні 2023 року Президентом Володимиром Зеленським.
У листопаді 2022 року Генеральний прокурор Андрій Костін створив робочу групу у складі прокурорів, представників МВС, Мінюсту, СБУ, інших правоохоронних органів та міжнародних експертів для розробки цього Стратегічного плану.
Серед іншого, план передбачає забезпечення швидкого обміну даними між державними органами та інституціями ЄС, захист персональних даних за європейськими стандартами, підвищення повноти та доступності інформації тощо.
531