Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Прокурори Чернівецької обласної прокуратури за результатами спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальні акти стосовно двох високопосадовців рф – колишнього губернатора Ростовської області (нині – сенатора рф) та голови республіки Дагестан

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури за результатами спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальні акти стосовно двох високопосадовців рф – колишнього губернатора Ростовської області (нині – сенатора рф) та голови республіки Дагестан. Їм інкриміновано фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч.3 ст.110-2 КК України).

За даними слідства, зазначені посадовці систематично організовували фінансову та матеріальну підтримку окупаційних військ рф.

Зокрема, колишній губернатор Ростовської області, а нині сенатор рф, сприяв постачанню техніки та обладнання для російських підрозділів, що ведуть бойові дії проти України, а саме: бронетехніки, квадрокоптерів, тепловізорів, комплексів радіоелектронної боротьби, антидронових рушниць і радіостанцій. Крім того, у співпраці з іншими регіональними чиновниками рф він передав понад 300 автомобілів для використання у війні проти України. Фінансова підтримка включала також організацію регіональних грошових виплат особам, які укладали контракти на проходження військової служби. З 2022 року по 2024 рік обвинувачений підписував постанови, згідно з якими військовим рф з його регіону виплачували понад один мільйон рублів.

Слідство також установило, що голова республіки Дагестан систематично направляв кошти та ресурси для підтримки окупаційних військ. Зокрема, за його дорученням уряд Дагестану здійснював одноразові регіональні виплати громадянам, які уклали контракт із зс рф, у розмірі від 100 000 до 500 000 рублів. Крім того, голова республіки Дагестан особисто приїжджав на тимчасово окуповані території України та передавав окупантам військове обладнання. У 2023–2024 роках обвинувачений організував постачання дронів, генераторів, тепловізорів, медикаментів, техніки та транспорту.

Злочини, які інкримінуються посадовцям, передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

У кримінальних провадженнях спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчим відділом Управління Служби безпеки України у Чернівецькій області за процесуального керівництва прокурорів Чернівецької обласної прокуратури.

Варто зазначити, що вказані особи вже перебувають під санкціями міжнародних партнерів України. У листопаді 2022 року вони потрапили до санкційного списку Великої Британії, а згодом – до санкційних списків США, Австралії, Нової Зеландії та України. Зокрема, США запровадили обмеження через їхню роль у мобілізації російських громадян на війну.

Примітка: Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.