Прокурори отримали обладнання, яке допоможе фіксувати докази вчинення воєнних злочинів
06.10.2022
Офіс Генерального прокурора в рамках реалізації проєкту Підтримка реформ та цифровізації сектору юстиції в Україні (ПРАВО-Justice II) отримав обладнання, яке допоможе фіксувати докази вчинення воєнних злочинів.
Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора проєктом передано квадрокоптер та сканер. Техніка допоможе прокурорам обробляти значні масиви інформації в рамках кримінальних проваджень, а також створювати електронні копії матеріалів справ для їх збереження, а в майбутньому – передачі в Міжнародний кримінальний суд.
Керівник Департаменту Юрій Бєлоусов подякував керівнику проєкту ПРАВО-Justice II Еріку Сванідзе за підтримку і надане обладнання.
Також проєкт закупив та передав техніку для потреб Міжвідомчої робочої групи щодо вивчення проблемних питань, пов’язаних із розслідуванням порушень законів та звичаїв війни – МРГ військових аналітиків. Вони отримали квадрокоптер, дозиметр-радіометр, GPS-навігатор, фотоапарат, настільний ПК, знищувач документів, інтерактивну дошку та проєктор.
Члени Міжвідомчої робочої групи спільно з прокурорами та слідчими Нацполіції України або СБУ здійснюють виїзди на місця злочинів. У більшості випадків це нещодавно звільнені території, які тривалий час перебували під окупацією. Частина переданого обладнання спрямована на забезпечення безпеки: виявлення вибухонебезпечних предметів, які залишила армія держави-агресора, а також визначення рівня забруднення паром від токсичного палива в уламках ракет.
Робота учасників МРГ на місцях включає фіксацію воєнних злочинів РФ, візуалізацію інформації та роботу з великими обсягами даних. Завдяки отриманому квадрокоптеру та навігатору з’явилася змога робити панорамні знімки, досліджувати напрямки завданих ударів та визначати сектор обстрілу з мінімальною похибкою. За допомогою інтерактивної дошки та комп’ютера геодезисти зможуть наносити на карти інформацію про розташування російських підрозділів і маркування лінії зіткнення, а чіткі знімки з фотокамери дозволять встановити характер вирви чи пошкоджень від удару. Це сприятиме збільшенню ефективності розслідування воєнних злочинів, забезпечить матеріали справ належними доказами, а також професійними правовими висновками, зробленими на основі високоточних досліджень.
1539