Справи Майдану: eкскерівникам СБУ та понад 20 високопосадовцям фсб рф повідомлено про підозру у підривній діяльності проти України
18.05.2024
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру директору фсб рф в організації вчинення колишнім керівництвом СБУ державної зради, а також дій, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі та ненависті в Україні, незаконного перешкоджання акціям протесту в 2013-2014 роках.
Ще 20 співробітникам фсб рф повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри. Їм інкриміновано пособництво у вчиненні державної зради та сприяння керівництву СБУ в наданні рф допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, а також розпалювання національної ворожнечі і ненависті, приниженні національної честі та гідності. Крім того, їм повідомлено про нову підозру у незаконному перешкоджанні протестним акціям.
Серед підозрюваних генерал армії - колишній керівник служби безпеки президента рф, заступник головнокомандувача внутрішніми військами та ще 5 генералів, які займали керівні посади в фсб рф.
Також повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри екскерівникам СБУ: колишньому Голові СБУ, його першому заступникові – керівникові Антитерористичного центру та начальникові Департаменту захисту національної державності СБУ. Їм інкриміновано державну зраду, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, повідомлено про нову підозру у незаконному перешкоджанні протестним акціям, добровільному зайнятті посад в органах безпеки держави-агресора на тимчасово окупованих територіях України із лютого 2022 року.
За даними слідства, у грудні 2013 року, на виконання спільного рішення тодішніх керівників СБУ та фсб рф, 20 співробітників російської спецслужби приїхали в Україну.
Співробітники фсб розміщувалися в будівлях СБУ та, за підтримки колишніх очільника відомства, його заступника та керівника департаменту, організовували виготовлення відеозаписів провокативного характеру.
Вони створили YouTube-канал, через який поширили у мережі інтернет та медіа понад 250 відеозаписів. У вказаних відео дискредитувалися суспільно-політичні події в Україні та принижувалися українці як нація загалом.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими ДБР.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
556