Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Справи Майдану: За катування засуджено колишнього міліціонера БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області

За результатами розгляду апеляційних скарг прокурорів Офісу Генерального прокурора та представників потерпілих Київський апеляційний суд ухвалив обвинувальний вирок відносно колишнього міліціонера БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області, обвинуваченого у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон «Динамо» імені В. Лобановського.

Цим вироком суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду м. Києва, який раніше був предметом апеляційного розгляду та на підставі постанови Касаційного кримінального суду Верховного Суду переглядався в апеляційному порядку повторно.

Під час нового апеляційного розгляду прокурори довели вину колишнього «беркутівця», який є діючим працівником поліції, у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України).

Його засуджено до 6 років позбавлення волі. Вирок набрав законної сили з моменту його проголошення.

Прокурори довели, що засуджений умисно заподіяв за попередньою змовою групою осіб сильний фізичний біль, фізичне та моральне страждання двом учасникам Революції Гідності шляхом нанесення побоїв, мучення та інших насильницьких дій. Це було зроблено, щоб покарати потерпілих за їхню участь у акціях протесту 20 січня 2014 року на перехресті вулиць М. Грушевського та Паркової дороги, а також з метою залякування та дискримінації їх та інших осіб.

Тоді обох протестувальників скинули з колонади. Також одного з них, який на той момент був неповнолітнім, роздягнули при температурі повітря -12°C і поранили у стегно правої ноги ножем. Після цього забризкали перцевою рідиною та примусили пройти оголеним через групу правоохоронців, співаючи гімн України. Таким чином висміювали його ідеологічні переконання. У подальшому потерпілих звинуватили в організації масових заворушень.

Обвинувальний акт відносно інших двох співучасників цього злочину – співробітників підрозділу «Беркут», перебуває у провадженні Дніпровського районного суду м. Києва. Наразі, у зв’язку з переховуванням від суду на території росії, їх оголошено в розшук, а судове провадження зупинено.