Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть учасників організованої групи, які втручалися в автоматизовану систему та перереєстровували майно громадян

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої групи, які розповсюджували шкідливі програмні засоби для несанкціонованої зміни даних про речові права та їх обтяження.

Їм інкриміновано несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, а також створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 361-1 КК України).

За даними слідства, обвинувачені, один із яких був приватним нотаріусом, налагодили схему незаконного зняття обтяжень з майна громадян з метою його подальшого відчуження. Їх дії призводили до витоку, підробки інформації, та порушення порядку її маршрутизації і розповсюдженні шкідливих програмних засобів, які призначені для викрадення облікових даних у державних реєстраторів і нотаріусів з метою отримання незаконного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та автоматизованої системи «Виконавче провадження».

Свої «послуги» учасники організованої групи рекламували в тематичних онлайн-спільнотах.

Спочатку вони розсилали електронні листи державним виконавцям та приватним нотаріусам, маскуючи їх під повідомлення від судів та інших держустанов. До листів додавали файл зі шкідливим програмним забезпеченням, яке після відкриття непомітно встановлювалося на пристрій та гарантувало фігурантам віддалений доступ до комп’ютера потерпілого, компрометуючи її електронний цифровий підпис разом із паролем.

Згодом, дотримуючись заходів конспірації та використовуючи спеціальне комп’ютерне обладнання і програми для анонімізації, обвинувачені несанкціоновано знімали обтяження з майна та здійснювали перереєстрацію рухомого й нерухомого майна громадян.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Головним слідчим управлінням Нацполіції України за оперативного супроводу Департаменту кіберполіції Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.