Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть учасників злочинної організації, які організували роботу шахрайського call-центру на території Вінницької ВК

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно 16 осіб, які входили до злочинної організації на території Вінницької виправної колонії, очолюваної так званими «смотрящими».

Їм інкриміновано участь у злочинній організації, встановлення або поширення злочинного впливу, шахрайство та легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 2, ч. 5 ст. 255, ч. 2 ст. 255-1, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209 КК України).

Розслідуванням встановлено, що ув’язнений, відбуваючи покарання у Вінницькій виправній колонії та підтримуючи «злодійські традиції», отримав статус так званого «смотрящого за установою». Він організував та налагодив схему шахрайського заволодіння коштами громадян України з виправної установи.

Залучивши спільників - нинішніх в‘язнів та осіб, які перебувають на волі, учасники злочинної організації координували отримання коштів, отриманих від роботи шахрайського call-центру. Представляючись працівниками служби безпеки центрального відділення одного з провідних українських банків, вони повідомляли його клієнтам про здійснення сумнівних операцій з їх рахунків, в зв‘язку з чим їх було заблоковано.

В подальшому власникам карток «в цілях безпеки» пропонувалося через мобільний додаток або термінали банку перерахувати усі гроші зі своєї картки на нібито спеціально створений під неї віртуальний рахунок. Насправді ж, гроші перераховувалися на рахунки третіх осіб, які були отримані учасниками схеми шахрайським шляхом.

За результатами злочинної діяльності обвинувачені ошукали 25 громадян на суму понад півмільйона гривень.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу співробітників Управління протидії кіберзлочинам у Харківській області та Управління СБУ в Харківській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.