У Києві 7-річний хлопчик помер у стоматології: лікарці-анестезіологу повідомлено про підозру
04.12.2025
За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Святошинської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру 39-річній лікарці-анестезіологу у неналежному виконанні професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило смерть дитини (ч. 2 ст. 140 КК України).
Слідством встановлено, що у березні 2025 року у приватній стоматологічній клініці 7-річному хлопчику проводили лікування зубів під загальною анестезією. Під час введення препарату у дитини зупинилося серце. Реанімаційні заходи результатів не дали, хлопчик помер.
Проведені у кримінальному провадженні експертизи, зокрема комісійна судово-медична, підтвердили, що смерть настала від гострої серцевої недостатності внаслідок введення лікаркою-анестезіологом препарату, який був протипоказаний через наявне у дитини захворювання.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Святошинського УП поліції ГУ НП в місті Києві.
Зазначимо, що за результатом перевірки роботи товариства, яке надавало дитині стоматологічні послуги, МОЗ анулював його ліцензію.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
200