Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Правоохоронці викрили схему привласнення земель лісового фонду на Київщині

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора трьом колишнім службовцям сільської ради на Київщині та інженеру-землевпоряднику повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, колишній голова сільської ради, під час свого перебування на посаді, виділяв та відчужував на користь третіх осіб земельні ділянки, які належать до території зелених насаджень загального користування – лісопарку. Для цього він залучив землевпорядника, Голову земельної комісії сільської ради та інженера-землевпорядника.

Підозрювані включали землі, які належать до лісового фонду, до порядку денного сесій питання про надання дозволу на розробку проектів землеустрою та їх затвердження. В подальшому землі, вартість яких за попередньою оцінкою становить понад 10 млн грн, були відведені підконтрольним особам.

Правоохоронці провели понад 10 обшуків за місцями проживання та роботи підозрюваних на території Київської області та міста Києва, вилучили предмети та документи, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.

Продовжується документування інших можливих фактів причетності службових осіб сільської ради до незаконного виділення земель лісового фонду.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України спільно із Департаментом забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.