В Офісі Генерального прокурора обговорили пріоритети діяльності прокуратури
16.08.2024
У п’ятницю, 16 серпня, в Офісі Генерального прокурора відбулася нарада під головуванням Андрія Костіна. Участь в ній взяли керівники профільних департаментів відомства та обласні прокурори.
Під час наради обговорили поточні результати роботи та визначили пріоритети діяльності органів прокуратури під час війни на основних напрямах.
За словами Генпрокурора, пріоритети діяльності органів прокуратури залишились незмінними – це розслідування злочинів країни-агресора; злочинів проти національної безпеки і оборони; боротьба з корупцією та організованою злочинністю; захист прав дітей та протидія домашньому насильству; економічна безпека; розслідування злочинів, пов'язаних з легалізацією майна і коштів, одержаних злочинним шляхом; протидія злочинам у сфері обігу наркотиків, боротьба з кіберзлочинами та злочинами у сфері охорони довкілля.
«Загалом позитивну тенденцію засвідчили результати роботи на багатьох із цих напрямів, але на цьому не варто зупинятися. Адже злочинність також не зупиняється. Виклики сьогодення в умовах повномасштабної війни постійно збільшуються і потребують від нас адекватного реагування», - наголосив Генеральний прокурор та детально окреслив першочергові кроки для кожного з пріоритетів.
Андрій Костін наголосив, що суспільство очікує на результати роботи з розслідування міжнародних злочинів, що можуть бути в подальшому передані або прокурору Міжнародного кримінального суду, або колегам з інших країн, які проводять свої розслідування.
Також, за його словами, дуже важливо приділити увагу в щоденному режимі боротьбі та превенції злочинів проти основ національної безпеки. «Недостатньо знайти тих, хто вчиняє диверсії та підпали, недостатньо притягнути їх до відповідальності. Ми маємо запобігати вчиненню таких злочинів. Адже розуміємо, що це системна робота агресора, щоб підвищити ризик внутрішньої дестабілізації», — зазначив Генпрокурор.
Зупиняючись на питанні боротьби із корупцією, Андрій Костін назвав корупційні прояви дотичними практично до всіх державних інституцій і інституцій місцевого самоврядування. І закликав зосередити увагу органів правопорядку на службовцях, які працюють в середніх ланках – людей, які завжди залишаються в системі. Навіть коли керівники інституцій постійно змінюються, налагоджені схеми залишаються. У фокусі особливого реагування органів прокуратури мають бути корупційні злочини в органах, дотичних до сил оборони, а також щодо коштів, які виділяються на фортифікації, захисні споруди.
Щодо правопорушень, які вчинені неповнолітніми, і щодо правопорушень відносно неповнолітніх. «Абсолютно всі діти так чи інакше постраждали внаслідок збройної агресії і війни, яка продовжується. Ми не можемо втратити наших дітей, які зараз знаходяться на нашій землі, які не виїхали в інші країни. Тому захист їхніх інтересів має залишатися нашим головним пріоритетом», — наголосив він.
Генпрокурор також відзначив позитивну динаміку у боротьбі із кіберзлочинністю, а саме співпрацю з міжнародними партнерами в рамках спецоперацій, спільних слідчих груп із викриття злочинів, пов’язаних із шахрайством. Це, в тому числі, веде до збільшення довіри до України як до держави. Водночас він акцентував на посиленні боротьби із шахрайством відносно військовослужбовців, коли вони стають жертвами шахрайських дій в Інтернеті.
967