Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
В Україні презентували унікальне дослідження щодо способів запобіганню правопорушень та ресоціалізації дітей у конфлікті з законом

За ініціативи Офісу Генпрокурора вперше в Україні було розроблено та проведено унікальне комплексне дослідження «Кримінологічна характеристика та запобігання кримінальним правопорушенням, вчиненим неповнолітніми».

Дослідження проводилося у співпраці з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх (МКР), ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Під час презентації учасники обговорили проблемні питання профілактики правопорушень серед неповнолітніх, а також рекомендації щодо подальшого удосконалення профілактичної роботи та надання послуг дітям у конфлікті з законом, напрацьовані за результатами дослідження.

Заступник Генпрокурора Вікторія Літвінова взяла участь в обговоренні питань впливу факторів кримінально-процесуального характеру на повторність правопорушень та ресоціалізації дітей у конфлікті з законом. 

«Війна суттєво вплинула на злочинність серед дітей. Дружнє до дітей правосуддя є одним із ключових факторів у зниженні ризику повторного вчинення злочинів дітьми. Тому зараз дуже важливо адаптувати правосуддя та процедури кримінального провадження до роботи з дітьми з урахуванням їх вразливості та потреб. Крім того, вкрай важливим завданням є розробка та впровадження процедури виведення дитини з кримінального провадження у випадках, коли це дозволяє закон», – підкреслила вона.

У дослідженні детально розглядаються рівень та структура кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми, регіональні особливості, характеристики обставин вчинення правопорушень та характеристика осіб самих неповнолітніх, фактори впливу на вчинення злочинів, практики профілактичної роботи з дітьми та надання послуг дітям, які вчинили кримінальні правопорушення.

Після внесення поправок та рекомендацій з боку учасників заходу, дослідження буде опубліковано.

У заході-презентації взяли участь члени МКР, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, громадських організацій, національні експерти та інші учасники, дотичні до питань правосуддя щодо дитини.