Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Верховний Суд залишив в силі вирок колишньому Президенту, яким його засуджено до 13 років позбавлення волі

Заступником керівника Київської обласної прокуратури та керівником Бучанської окружної прокуратури підтримано публічне обвинувачення у Верховному Суді, яким здійснювався розгляд касаційних скарг 6 захисників колишнього Президента.

6 грудня 2021 року Верховний Суд в задоволенні касаційних скарг адвокатів відмовив та визнав обґрунтованими доводи прокурорів, залишивши без змін вирок, яким експрезидента України засуджено за вчинення державної зради та пособництво у веденні агресивної війни. Йому призначено покарання у виді 13 років позбавлення волі.

Таким чином суд підтвердив обґрунтованість та законність вироку Оболонського районного суду від 24 січня 2019 року та ухвали Київського апеляційного суду від 2 жовтня 2020 року.

Прокурори у суді довели, що своїми умисними протиправними діями експрезидент вчинив злочин проти основ національної безпеки України – державну зраду у вигляді надання іноземній державі – РФ та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (ч. 1 ст. 111 КК України). Також своїми умисними протиправними діями він вчинив злочин проти миру, а саме пособництво у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України).