Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Викрито працівників навчальних та медичних закладів, які допомагали ухилянтам уникнути мобілізації в різних регіонах України

За процесуального керівництва прокурорів Київської, Закарпатської обласних та Черкаської окружної прокуратур повідомлено про підозру восьми особам, які за гроші допомагали військовозобов’язаним уникати мобілізації.

На Київщині викрито трьох працівників приватного навчального закладу, які з січня 2024 року допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації. Вони оформлювали чоловіків нібито на навчання в аспірантуру. Такі «послуги» коштували від 5 до 10 тис доларів США. Правоохоронці зафіксували більше 50 таких фактів.

Під час проведення обшуків у них вилучили посвідчення аспірантів, списки військовозобов’язаних, а також записи про суми отриманих коштів.

На Закарпатті ректор та колишній проректор приватного вишу, а також працівник військової служби правопорядку налагодили схему відстрочки від призову під виглядом навчання у ВНЗ за кордоном. За грошову винагороду військовозобов’язаних зараховували на бакалаврат, магістратуру чи аспірантуру. На підставі цього фейковим студентам обіцяли також вирішити питання з оформленням відстрочки.

Пакет таких «послуг» фігуранти оцінювали орієнтовно у 1500 євро з особи. За оперативними даними, цією схемою встигли скористатися більше 200 громадян.

Під час обшуків у них вилучено готівку в національній та іноземній валюті еквівалентну понад 4,5 млн грн, чорнові записи, мобільні телефони та іншу техніку.

Правоохоронці затримали організаторів схем в обох регіонах у порядку ст. 208 КПК України.

Наразі затриманим повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 1 ст. 114-1 КК України)

Крім того, на Черкащині викрито лікаря-невропатолога та медсестру комунального медзакладу обласного центру, які за 25 тис грн неправомірної вигоди мали виготовити призовнику підроблений консультативний висновок. Також за ці гроші вони обіцяли вплинути на членів ВЛК для прийняття рішення, яке є підставою для відстрочки від мобілізації за станом здоров’я.

Обох медиків затримано в порядку ст. 208 КПК України під час одержання частини обумовленої суми. 

Їм повідомлено про підозру у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Усім підозрюваним обрано запобіжні заходи.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюють регіональні підрозділів СБУ та Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.