Вікторія Літвінова на воркшопі розповіла про виклики, пов’язані із документуванням і розслідуванням злочинів СНПК
02.10.2024
Заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова взяла участь у воркшопі щодо вдосконалення алгоритмів надання допомоги особам, які постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Вікторія Літвінова відмітила, що найбільшою перешкодою у виявленні та документуванні злочинів СНПК є факт масового вчинення таких злочинів на території, непідконтрольній українському урядові.
Для виявлення фактів вчинення СНПК утворено спільні мобільні робочі групи прокурорів спеціалізованого управління Офісу Генпрокурора, слідчих, міжнародних експертів та психологів, які систематично виїжджають на деокуповані території.
Заступник Генпрокурора розповіла про об’єднання зусиль багатьох стейкхолдерів – національних та міжнародних, які працюють на напрямі підтримки постраждалих від СНПК, для напрацювання методики роботи із особами, які пережили насильство, та підготовки спеціалізованого навчання для прокурорів, щоб ввести відповідну спеціалізацію не лише на центральному рівні, але й на регіональному.
«Для нас важливо здобути релевантну інформацію про злочини СНПК, задокументувати її у етичний спосіб і головне при цьому не нашкодити особі, яка пережила сексуальне насильство, не порушити її ритму життя», – наголосила Вікторія Літвінова.
У воркшопі взяли участь представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Фонду ООН в галузі народонаселення UNFPA, Центрів допомоги врятованим, організацій громадянського суспільства та недержавних організацій, в тому числі організацій, що здійснюють заходи із надання невідкладних проміжних репарацій постраждалим від СНПК особам.
309