Виправдовує воєнні злочини РФ – російському воєнкору-пропагандисту повідомлено про підозру

За процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури російському журналісту заочно повідомлено про підозру у виправдовуванні, визнанні правомірною збройної агресії РФ проти України та глорифікації її учасників, а також незаконному перетині державного кордону України (ч. 2 ст. 436-2, ч. 1 ст. 332-2 КК України).

За даними слідства, журналіст всеросійської державної телерадіокомпанії у березні 2022 року спільно з військовослужбовцями РФ незаконно перетнув державний кордон України та веде репортажі із зон активних бойових дій, висвітлюючи події на території України з позиції офіційної пропаганди Кремля з метою заподіяння шкоди інтересам держави.

Підозрюваний виступає в ролі «військового експерта» та надає коментарі ряду пропагандистських теле- та радіо каналів РФ. У цих репортажах і коментарях він виправдовує воєнні злочини окупантів, які вбивають цивільних українців та знищують інфраструктуру України. У своєму Телеграм-каналі він розмістив ролик з військового аеродрому у Гостомелі на фоні знищеного окупантами транспортного літака АН-225 «Мрія».

Російський пропагандист позиціонує загарбників як визволителів і говорить про необхідність повалення конституційного ладу України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу співробітників Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.