Вирощування канабісу у промислових масштабах - підозрюють організатора та 9 учасників організованої групи на Житомирщині

За процесуального керівництва прокурорів Житомирської обласної прокуратури організатору та дев’ятьом учасникам організованої групи повідомлено про підозру у незаконному виготовленні, зберіганні з метою збуту наркотичних засобів, посіві та вирощуванні конопель, а також в організації та утриманні місць для незаконного виготовлення наркотичних засобів (ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 317 КК України).

За даними слідства, житель Луганщини в серпні минулого року орендував майновий комплекс недіючого комбінату у промисловій зоні одного з міст Житомирщини. У двох складських приміщеннях він разом зі своїми знайомими налагодили повний виробничий цикл: вентиляційну систему, опалення, освітлення, посів, полив рослин – аж до виготовлення готової «продукції» - канабісу. 

Члени групи одночасно вирощували понад 3 тис рослин. Працювали на плантаціях вночі, дотримуючись конспірації. Там же, на території комплексу, й проживали.

Під час проведеного обшуку вилучено понад 100 кг канабісу, обладнання, автомобіль, мобільні телефони тощо. Вартість вилученої наркосировини на чорному ринку може сягати до 70 млн грн.

З метою збереження речових доказів та забезпечення подальшої конфіскації накладено арешт на орендовані приміщення, два автомобілі, мотоцикл, приватні будинки, які належать організатору та двом підозрюваним.

Досудове розслідування проводить Головне управління Нацполіції в області.