Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Юлія Усенко взяла участь у міжнародній конференції «Війна росії проти дітей»

У Ризі пройшла міжнародна конференція «Війна росії проти дітей», організована в рамках реалізації започаткованого Президентом України Володимиром Зеленським проєкту Bring Kids Back UA. Він має на меті привернення уваги міжнародної спільноти до необхідності забезпечення всеохоплюючої відповідальності та повернення додому українських дітей, яких рф незаконно вивезла з тимчасово окупованих територій.

На заході виступили провідні політики, правозахисники, експерти з різних країн світу. Зокрема, Перша леді України Олена Зеленська, Генеральний прокурор Андрій Костін, віцепрезидент Європейського парламенту Роберт Зіле, Президент Латвії Едгарс Рінкевичс, представники уряду Латвії, Бундестагу, експертка ОБСЄ Сесілі Хеллествейт, виконавча директорка Інституту запобігання геноциду імені Рафала Лемкіна Еліса фон Йоден-Форгей, американська правозахисниця Керрі Кеннеді, колишній Президент Латвії Егілс Левітс, виконавчий директор Єльської лабораторії гуманітарних досліджень Натаніель Раймонд, співзасновниця «Orphans Feeding Foundation» Маріам Ламберт, провідні громадські та міжнародні організації, які допомагають з поверненням українських дітей з росії і тимчасово окупованих територій та проводять незалежні розслідування.

Начальниця Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора Юлія Усенко взяла участь у панельній дискусії щодо відповідальності за депортацію українських дітей.

«Притягнення до відповідальності важливе не лише для покарання винних за вчинення міжнародних злочинів щодо дітей, але й відіграє важливу роль у попередженні їх повторення у майбутньому. Наше завдання – об'єктивно документувати такі злочини, збирати доказову базу, притягати причетних до відповідальності та працювати над поверненням депортованих дітей. Українські прокурори і слідчі сприяють роботі міжнародних організацій та інституцій, які проводять незалежні розслідування, що відіграє важливе значення в інформуванні світу про об’єктивну ситуацію та доповнює національні розслідування», – зазначила Юлія Усенко.

Також начальниця Департаменту наголосила на прагненні українців до справедливості та викликах, з якими працює українська правоохоронна система. Вона закликала до міжнародної співпраці в процесі розслідування міжнародних злочинів, вчинених агресором щодо українських дітей.

Юлія Усенко зауважила, що не менш важливою є робота зі свідками та жертвами в третіх країнах, особливо у Латвії. Країни Балтії та Польща слугують важливими транзитними коридорами для українців, які залишають окуповані території через Росію та Білорусь. Ці люди надають важливі свідчення щодо російських злочинів, включаючи депортацію дітей.

«Ми також сподіваємося на співпрацю у переслідуванні та притягненні до відповідальності осіб, винних у депортації дітей, у тому числі використовуючи механізм універсальної юрисдикції , що дозволяє проводити розслідування в третіх країнах», – зазначила вона.