Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За підтримки Офісу Генпрокурора запрацював єдиний державний портал розшуку дітей «Діти війни»

За дорученням Президента України Офіс Генерального прокурора спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Національним інформаційним бюро, Національною поліцією України, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Офісом Президента в особі радниці-уповноваженої з прав дитини і дитячої реабілітації створили єдиний державний портал розшуку дітей «Діти війни». Інформаційно-аналітичну підтримку команді надає проєкт Уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Ця інформаційна платформа допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були незаконно депортовані до РФ.

Під час презентації платформи «Діти війни» Заступник Генерального прокурора Ігор Мустеца поінформував, що у кожному регіоні України ювенальні прокурори разом з іншими правоохоронними органами працюють над кожним випадком порушення прав дітей та оперативно розслідують злочини проти дітей. Він також додав, що з 24 лютого було зареєстровано 1451 кримінальне провадження щодо воєнних злочинів проти дітей. На сьогодні 1051 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ. 

«Ми повинні розуміти, що, на жаль, це попередні дані. Адже найбільше діти страждають у місцях ведення активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. Створення єдиного порталу «Діти війни» дозволить об’єднати та систематизувати дані щодо постраждалих та зниклих дітей та допоможе правоохоронним органам ефективніше виконувати роботу з пошуку дітей та розслідування злочинів проти них», - підкреслив Ігор Мустеца. 

На платформі щоденно оновлюватимуться зведені дані щодо дітей, які постраждали внаслідок війни: загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані, а також інформація про тих, кого вдалося розшукати і врятувати. Портал допомагатиме у розшуку дітей - сайтом можуть скористатися як батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Заступник Генпрокурора закликав громадян, які стали свідками чи постраждали він воєнних злочинів звертатися на платформу «Діти війни» та подавати докази на warcrimes.gov.ua.