За жорстоке поводження з цивільним населенням під час окупації Київщини командира «кадирівців» засуджено до 11 років ув’язнення
20.09.2024
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора колишнього заступника начальника управління федеральної служби військ нацгвардії рф по Чеченській Республіці визнано винним у жорстокому поводженні із цивільним населенням, відданні наказів на вчинення жорстокого поводження з мирним населенням і порушенні інших законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Вироком Бородянського районного суду Київської області командира зведеного загону «кадирівців» засуджено до 11 років позбавлення волі.
Прокурори у суді довели, що засуджений у лютому-березні 2022 брав участь у наступі держави-агресора на Київ.
Під час окупації частини Київської області разом із підлеглим йому підрозділом він здійснив напад на цивільний об’єкт - Бородянський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням. Там перебувало цивільне населення, у тому числі люди похилого віку, особи з інвалідністю, які потребують постійного догляду.
Обшукавши приміщення інтернату та впевнившись у відсутності українських військових, засуджений під загрозою застосування зброї змушував директора інтернату надати під відеозапис свідчення щодо вдячності президенту рф за нібито звільнення від нацистської влади.
Командир «кадирівців» під загрозою смерті заборонив цивільним покидати приміщення інтернату. При цьому він всупереч вимогам міжнародного гуманітарного права не вжив жодних заходів до забезпечення цивільного населення медустанови харчуванням, водою, ліками, засобами опалення. Через це померло декілька підопічних інтернату.
Крім того, заборонивши персоналу та хворим покидати приміщення інтернату, засуджений використовував цивільних в якості живого щиту, оскільки біля установи було розміщено бойову техніку - реактивну систему залпового вогню БМ-21 «Град», самохідну артилерійську установку, з яких велося вогневе ураження позицій ЗСУ.
Судовий розгляд здійснювався за правилами спеціального судового провадження, за відсутності обвинуваченого.
220