Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Майже півмільйона гривень для людей, які втратили домівки через війну, осіли на рахунку підрядника

За процесуального керівництва прокурорів Подільської окружної прокуратури міста Києва директору приватного товариства повідомлено про підозру у заволодінні коштами благодійної організації, яка фінансувала спорудження модульних будинків для постраждалих від збройної агресії рф у селі Мощун Київської області.

Будинки мали стати тимчасовим житлом для людей, яких російські обстріли позбавили даху над головою. Благодійна організація профінансувала облаштування фундаментів, водопроводу та септиків, однак, за даними слідства, підрядник частину робіт не виконав, а вартість робіт – завищив.

Встановлено, що директор товариства вніс до актів виконаних робіт завідомо неправдиві відомості про обсяги та вартість будівництва. За результатами експертиз, внаслідок таких дій благодійній організації завдано збитків на майже 473 тис. гривень.

Після надходження коштів на рахунок підприємства, підозрюваний перерахував 420 тис. гривень на власний рахунок, оформивши це як «повернення фінансової допомоги», що, на переконання слідства, є механізмом легалізації викрадених коштів.

Прокурори повідомили фігуранту про підозру за ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 та ч. 1 ст. 209 КК України – розтрата майна, службове підроблення та легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом.

Досудове розслідування проводиться слідчими Подільського управління поліції ГУНП у м. Києві за оперативного супроводу Департаменту захисту національної державності СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.