Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Прокуратура викрила мешканців різних регіонів України, які через соцмережі поширювали російські наративи і «зливали» локації ТЦК

Прокурори спільно зі слідчими Служби безпеки України задокументували факти антиукраїнської діяльності та публічної підтримки держави-агресора групою осіб у різних регіонах країни.

У Закарпатській області викрили трьох проросійських агітаторів. Через соцмережі вони поширювали кремлівські наративи: прославляли окупантів, підтримували анексію Криму, а також публічно закликали включити Закарпаття до складу рф.

На Тернопільщині затримали військовослужбовця ЗСУ з міста Кременець, який самовільно залишив місце несення служби та публічно заперечував російську збройну агресію. Він був призваний до армії у квітні 2022 року – проходив навчання у військовому центрі в іншому регіону. Згодом самовільно залишив польовий табір та переховувався.

Під час перебування у місті солдат неодноразово висловлював свої антиукраїнські погляди, у тому числі у розмовах із правоохоронцями, просував деструктивні наративи про нібито «війни корпорацій» і «домовленостей», а також звинувачував інші країни у розв’язанні війни.

У Полтавській області викрили двох адміністраторок спільноти, де поширювалася інформація про місця перебування співробітників Лубенських районних ТЦК та СП і правоохоронців. Адміни фіксували на телефони місця проведення мобілізаційних заходів і публікували дані в месенджер, також надавали доступ до нього іншим користувачам.

Протиправну діяльність жінок припинили у квітні 2025 року. Наразі одну адміністраторку засуджено до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки. Обвинувальний акт стосовно іншої передано до суду. 

У Житомирі задокументовано підривну діяльність уродженця Донеччини, який наразі проживає разом з родиною в обласному центрі. У липні 2024 року чоловік висловлював публічні заяви із запереченням факту агресії рф, представляв її як внутрішній громадянський конфлікт, а також заперечував тимчасову окупацію частини території України. Такі твердження він озвучував під час розмови із патрульними, які прибули на виклик.

За результатами судового розгляду за участі прокурорів, враховуючи угоду про визнання винуватості, яка була затверджена судом, чоловіку призначено покарання у виді 3 років пробаційного нагляду.

Дії фігурантів за всіма викритими фактами відповідно до вчинених злочинів кваліфіковано як посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період, самовільне залишення місця служби, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, а також глорифікація її учасників (ч. 1 ст. 110, ч. 1 ст. 114-1 ч. 5 ст. 407, ч. 1, 2, 3 ст. 436-2 КК України).

За процесуального керівництва прокурорів Житомирської, Закарпатської, Полтавської обласних прокуратур та Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону досудовим розслідуванням займаються регіональні підрозділи Служби безпеки України.